Když na oslavě nechybí kouzelník



Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se vlastně kouzelník jmenuje „kouzelník“? Ono je totiž tento výraz možné chápat v širším kontextu, pojďme si tu některé významy tohoto slova podrobněji rozebrat.

Vykouzlí úsměv na rtu – máte mizernou náladu a chcete se něčím odreagovat? Pak odložte sklenku plnou slivovice a sáhněte po kouzelníkovi. Kouzelník na oslavu narozenin, na svatbu nebo firemní akci kouzlí úsměvy na rtech, odvádí pozornost od depresí a chmur a naznačuje nám, že radost ze života přichází i z maličkostí, z docela obyčejné zábavy, kdy lidé mezi sebou komunikují a nepotřebují se utápět v přebytečném majetku, ostatně zážitkové dary jsou někdy víc, než ty hmotné.

oslava narozenin

Okouzlí svým charismatem – kouzelníci někdy umí využít svého charisma k okouzlení publika. Dovedou zaujmout pozornost a soustředit mysl lidí v hledišti nejen na samotné triky, ale i na výraz kouzelníkovy tváře, jeho mimiku a gesta a také na samotné chování. Kouzelníci by měli dokázat stmelovat kolektiv a mírnit spory. Pamatujete se na seriál z doby socialismu „Rozpaky kuchaře Svatopluka“? Waldemar Matuška v něm v úvodní skladbě naznačí, že je to právě kuchař, co umí zasáhnout do konfliktních situací a v okamžiku, kdy „baštu na stůl prostře“, lidé se přestávají dohadovat o nesmyslech a mírní se ve svých negativních emocích. V podobném duchu by měl umět zasahovat i kouzelník, který rozhání stahující se mračna neshod a rozepří.

balónky na oslavě

Vytvoří kouzelnou atmosféru – jakmile se lidé v publiku zklidní, změní se tu energie „kolektivního vědomí“. Toto působení je velice důležité pro zlepšování mezilidských vztahů ve společnosti, lidé by si totiž měli uvědomit, že jsme všichni na jedné lodi, je to jedna planeta a nemáme žádnou náhradní. Jen se rozhlédněte kolem sebe, kam směřují konflikty a války, zanechávají za sebou jen zmar, bolest a utrpení – nic jiného. Nikdy žádná válka nic nevyřešila, právě naopak.

4/5 - (1 vote)